APIE MUS

Šiandien viešbutis PUNTUKAS vienu metu gali apgyvendinti iki 42 žmonių. Pirmame aukšte įsikūręs puikus restoranas Roko virtuvė – PUNTUKAS. Restorane galima ne tik skaniai pavalgyti, bet ir surengti verslo pietus, proginę degustaciją ar šventinę vakarienę. Viešbučio erdvėse galima rasti platų asortimentą grožio procedūrų: kirpimo, kosmetologo, visažisto ar manikiūro paslaugas. Galite pasilepinti veido ir kūno masažais.

Miesto centre įsikūrusį viešbutį supa daugybė turistų pamėgtų lankytinų Anykščių miesto objektų. Vos už poros žingsnių teka upė Šventoji prie kurios įrengti pėsčiųjų takai, maudyklos ir poilsiavietės.

Seniausias istorinis viešbutis Anykščių mieste

Puntuko viešbučio pamatai saugo daugelį istorinių įvykių. Tai vienas seniausių ir pirmų viešbučio statusą įgavusių Anykščių pastatų.

Pastato, kaip viešbučio, istorija prasideda 20 a. pirmame dešimtmetyje, kai 1908 metais J. Pavilonis įsigijo dviejų aukštų mūrinį namą, (dabartinio viešbučio Puntukas vietoje) Anykščiuose, A. Baranausko aikštės šiauriniame pakraštyje, kur iki 20 a. vidurio plėtojo savo verslą. Šiame name jis atidarė viešbutį „Centralnaja”, skyręs jam keturis kambarius antrajame aukšte.
Kitas patalpas J. Pavilonis nuomojo privačiam verslui. Vienas iš kurių vėliau buvo A. Žukausko ir J. Adomėno vaistinė. Jeigu tiksliau, 1918 m. A. Žukauskas apsistojo Anykščiuose, svainio J. Pavilonio namuose, vasarą kartu su Skiemonių vaistinės vedėju J. Adomėnu įkūrė „Provizoriaus A. Žukausko ir J. Adomėno bendrovės vaistinę”, ir gruodį atidarė ją J. Pavilonio namų antrajame aukšte. Tuo metu tai buvo vienintelė Anykščių vaistinė. Šiuose namuose taip pat veikė parduotuvės ir amatininkų dirbtuvės.

Nepriklausomoje Lietuvoje J. Pavilonis pakeitė viešbučio pavadinimą ir jį pavadino „Lietuva”. Jo namų antrojo aukšto balkonas buvo tapęs iškilmingų renginių, vykusių A. Baranausko aikštėje, tribūna.
1944 m. vasarą per Anykščius einant Antrojo pasaulinio karo frontui, J. Pavilonio namai buvo sugriauti, savininkas, vengdamas sovietinių represijų, jų nesiėmė atstatyti.

Baranausko aikštė XX a. viduryje, jau užsigydžiusi karo žaizdas: prieš porą metų apsodinta liepomis, vakariniame jos pakraštyje stovi vienintelis atstatytas viešbučio ir kitų įstaigų pastatas.
A. Baranausko aikštės vakarinio pakraščio pastatai, įėjimas į viešbutį, toliau, už geležinių vartelių į kiemą, – Buitinio gyventojų aptarnavimo pastato kampas. Netrukus šio vaizdo nebeliks, nes bus pradėta viešbučio kapitalinė rekonstrukcija, vietoj dviejų aukštų pastato jis išaugs iki 4 aukštų.

Nuotraukoje – A. Baranausko aikštė, pro Lietuvos žemės ūkio banko pastato kampą matomas perstatomas Anykščių viešbutis, kyla ketvirtasis jo aukštas.

Nuo 2009 m. šiame istoriniame pastate apgyvendinimo veiklą vykdo UAB Puntuko viešbutis.

Istorinė viešbučio informacija surinkta naudojantis tinklapiu www.anykstenai.lt

Galerija